Superwizja jest potrzebna w prawidłowym zrozumieniu i poprowadzeniu ucznia/wychowanka/rodziny. Superwizja jest m.in. procesem uczenia się, w którym superwizant - zgłaszający się na superwizję pracuje z bardziej doświadczonym specjalistą nad wzbogacaniem własnych umiejętności i doświadczenia zawodowego. Rozpoczynając spotkania superwizyjne superwizor ustala z superwizantem ich cele. Najważniejszym z nich jest dobro ucznia/wychowanka/rodziny (którego problematyka jest omawiana w trakcie superwizji), drugim równie ważnym jest rozwój zawodowy superwizanta. Głównym zadaniem superwizji jest stworzenie przestrzeni do refleksji dla superwizanta, aby mógł on w bezpiecznej atmosferze przyglądać się swojej pracy, własnym reakcjom, obserwowaniem tego co w związku z tym dzieje się w relacji z uczniem/rodzicami itp.
Model prowadzonych przez nas superwizji odwołuje się do holistycznego postrzegania roli Coacha i opiera się na naszym wewnętrznym Know – How. Stąd podczas superwizji płynnie przechodzimy z roli diagnosty do roli mentora, trenera i Coacha.
Superwizje prowadzimy poprzez obserwację oraz informację zwrotną opartą na zasobach, pozwalającą uczestnikom adaptacyjnie przyjąć informację, przeanalizować ją oraz wypracować adekwatne a także najbardziej efektywne rozwiązania oraz złamać potencjalną rutynę w pracy eksperta. W grupie superwizyjnej pracujemy nad indywidualnymi problemami poszczególnych (osób/uczniów/rodziców) lub placówki. Podczas pracy superwizyjnej uczestnicy mają możliwość pracy nad własnymi tematami. Sprawdzoną praktyką jest zebranie z wyprzedzeniem potencjalnych tematów interesujących uczestników grupy. Sprawdza się tu nam formuła ankiety i/lub rozmowy przed spotkaniem.
DLA KOGO SUPERWIZJE W EDUKACJI?
- dla dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, specjalistów pracujących w palcówkach oświatowych, ośrodkach szkolno-wychowawczych, zakładach poprawczych, itp.,
- dla grup na zamówienie zorganizowanych na danym terenie, w danej placówce lub przez określoną grupę specjalistów,
- dla grup na zamówienie w celu przeanalizowania występujących określonych problemów,
- dla instytucji oświatowych, pomocowych, wspierających
METODY PRACY:
- Psychoedukacja interdyscyplinarna (kliniczna).
- Analiza przypadku/przypadków.
- Reflekting time.
- Odgrywanie (ROLE PLAYING).
- INTERACTION TRAINING (praca na materiałem dostarczonym przez uczestnika/uczestników: np. proces grupy, trudne zachowania grupy, klasy, wychowanka, ucznia).
- Techniki coachingowe.
- Treningi /warsztaty.
- Wymiana doświadczeń.
ORGANIZACJA SUPERWIZJI INDYWIDUALNYCH/GRUPOWYCH:
Cena jest uzależniona od formy superwizji, liczby godzi i proponowanego zakresuoraz czasu współpracy. Dla ośrodków i placówek państwowych jesteśmy gotowi dostosować ofertę, uwzględniając specyfikę i warunki pracy.
- Grupy superwizyjne, które prowadzimy zwykle mają min 10 max 12 osób.
- Prowadzimy grupy superwizyjne na terenie województwa:
- zachodnio - pomorskiego,
- pomorskiego,
- kujawsko-pomorskiego, - Czas spotkania grupy: 4– 6 godzin.
- Koszt superwizji indywidualnej wynosi 150 zł – czas trwania superwizji 90 minut, forma online/stacjonarnie.
Jesteś zainteresowany/a, potrzebujesz wsparcia, szerszego spojrzenia na problem
– wyślij zapytanie o superwizję
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.